Poczytaj mi kolego, koleżanko!

Utworzono dnia 23.04.2024

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 12 kwietnia 2024 r.  odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach akcja ,,Poczytaj mi kolego, koleżanko". Uczennica klasy 7- Kalina Krysińska przeczytała uczniom klasy pierwszej fragment książki pt. ,,Cukierku, Ty łobuzie"  Waldemara Cichonia. Natomiast 18 kwietnia dzieciom przedszkolnym zaprezentowała rozdział z książki Grzegorza Kasdepke ,,Bon czy ton" dotyczący tematyki ekologicznej. Pierwszoklasiści oraz dzieci  przedszkolne  słuchały z dużą uwagą i  zainteresowaniem.  Chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Dzięki akcji zwiększyło się zainteresowanie książką wśród pierwszoklasistów. W tym dniu odwiedziły bibliotekę szkolną i wypożyczyły książkę, aby poznać dalsze przygody bohaterów.

Utworzono: 23.04.2024